אמירים


1. קורס חברתי ערכי

בשיעורי אמירים בנושא חברתי ערכי, אנו עובדים על בנייתה של הקבוצה. לשם כך, יחד עם חיזוק הכוחות האישיים של כל תלמיד, אנו בונים בקבוצה לכידות קבוצתית שתאפשר עבודת צוות, קבלת האחר/ השונה ממני, ומתן חיזוקים לחבר ולקבוצה.

בשנה"ל הזו אנו מתמקדים בנושא "מצויינות אישית". התלמידים עוברים תהליך של למידה - מהי מצויינות? כיצד ניתן להגיע למצויינות? תוך התייחסות לדרך ולתהליך בהגעה למצויינות.

חלק מתהליך הגעה ל"מצויינות" כרוך במודעות עצמית להצלחה וכוחות אישיים, וכן מודעות עצמית לקשיים וגיוס כוחות אישיים בתהליך "זום אין" לכוחות ויכולות האישיים.

כחלק מהתהליך למדנו על 'הצלחה' (המקבילה ל'מצוינות'), תוך בירור המושג 'הצלחה'. לצורך זה אנו משתמשים כדוגמאות במנהיגים שהגיעו להישגים בולטים לאחר מאמץ והתגברות על קושי אישי. לאחר תהליך זה אנו מגיעים גם להגדרת 'הצלחה' במכוונות עצמית – תוך הצבת מטרות ולקיחת אחריות.

2. אומנות דרך סוגיות בתקופת הציונות

בשיעור זה, לומדים ומכירים סוגיות ודמויות בתקופת הציונות, ולאחר למידה של טכניקה אומנותית חדשה (כגון: קולאז', קומיקס, עיסת נייר, רישום, צבעי מים ועוד) יוצרים אמנות בהשראת הנושא שנלמד. בסיום השנה תתקיים אי"ה תערוכה ובה יוצגו תוצרי התלמידים.

3. קורס "מדע וטכנולוגיה בשירות האדם"

במסגרת השיעורים אנו עוסקים בקשר ההדוק בין מדע וטכנולוגיה לבין חיי האדם בתחומי החיים השונים, לדוגמה: בטחון - מדיני וצבאי, חוק ומשפט - משטרה, רפואה - בריאות, חברה, כלכלה ותרבויות בעולם, תוך הטמעת ההבנה כי המדע והטכנולוגיה נוגעים בכל תחום בחיי האדם ומשפיעים עליו.

במהלך הקורס יקבלו התלמידים הזדמנות למיומנויות חקר, מיומנויות הקשבה, מתן משוב, פיתוח היצירתיות ברמה האישית, פיתוח תחושת מסוגלות וסקרנות בתחום המדעים, פיתוח הרגלי חשיבה מסדר גבוה - אבחון תופעות בשיטתיות מדעית תוך התנסות ולמידה של מושגים מדעיים, וחשיפה להתנסויות מעודדות ענין והבנת משמעות המדע וחשיבותו. בקורס יחוו התלמידים את הריגוש, האתגר והגילוי - אלמנטים המלווים את עבודת המדען. במקביל יגלו התלמידים את הפוטנציאל הטמון בהם דרך ביצועיהם ותוצריהם. בנוסף יפתחו התלמידים את התקשורת הבינאישית תוך עבודה, למידה וחקר בקבוצות.

זכינו גם להיות חלק מתוכנית "נתיב האור" - זהירות וחיסכון בחשמל - ונכנסנו לתחרות ארצית בנושא עיצוב רקע לזום בנושא בטחון בחשמל. מקווים לזכות...