אנגלית


תחום לימודי האנגלית בבית ספרנו הינו בעל חשיבות רבה ולכן לימודי האנגלית בבית ספרנו מתחילים כבר בכיתה א'. בשנה הראשונה ללימודי האנגלית התלמידים נחשפים אל השפה בדרכים שונות ומגוונת כמו: שירים, משחקים, ריקודים, יצירה ועוד וזאת על מנת לחבב על התלמידים את לימוד השפה.

הוראת האנגלית בבית ספרנו מושתתת על השיטה אותה מוביל משרד החינוך ועל פיה על כל תלמיד לשלוט בארבעת הבטי השפה: קריאה, כתבה, הבעה בע"פ-דיבור והקשבה והבנה של השפה.

לימודי האנגלית מתמקדים בלימוד וביסוס יסודות לימוד השפה:

למידה והרחבת אוצר המילים- מדי שבוע התלמידים בשנים השונות לומדים בין 8 ל12 מילים חדשות מדי שבוע.

לימוד מבנה השפה- דקדוק: החל מכיתה ד' התלמידים מחילם להיחשף וללמוד על מבנה השפה והשימוש הנכון במבנים השונים וזאת על מנת שיתנסחו בצורה נכונה הן בכתב והן בע"פ.

הקניית הקריאה בצורה רציפה ושוטפת- התלמידים מתחילים לקרוא כבר מכיתה ג' ובמהלך השנים מחדדים ומשפרים את הקריאה שלהם עד לקריאה שוטפת ורהוטה בכיתה ו'.

כל זאת על מנת שתלמידנו יגיעו מוכנים היטב לחטיבת הביניים ולתיכון.

בית ספרנו משתתף במספר פרויקטים ארציים אותם מוביל משרד החינוך על מנת לשפר ולעודד את לימודי האנגלית

תחרות איות בית ספרית ומחוזית- מדי שנה תלמידי כיתות ו' לומדים מילים ומשתתפים בתחרות בית ספרית באיות, הזוכה מתקדם אל תחרות המחוזית.

השנה בית ספרנו השתתף בפרויקט הכתיבה לחמ"ד בו התלמידים נתבקשו לכתוב קטע ולספר על התחושות והחוויות אותם עברו במהלך תקופת הקורונה.

פרויקט הספריות- אותו מנהיגים בשכבות ה' ו-ו'. בכיתה ה' התלמידים קוראים את הספר "אלאדין" ותלמידי כיתה ו' את הספר- "סוד הגן הנעלם".

את הספרים קוראים בקריאה משותפת בכיתה ולעיתים בקריאה אישית בבית. בפרויקט זה התלמידים נחשפים ליצירות ספרותיות בשפה, דנים עליהם באנגלית ועונים על שאלות.