אוטובוס מהלך

WhatsApp Video 2021-03-10 at 18.53.04.mp4
WhatsApp Video 2021-03-10 at 18.44.24.mp4

נושא הזה"ב בבית ספר מורשה נלמד לפי תוכנית הלימודים:

בכיתות א' - ללמוד תנועה.

בכיתות ה' - עצמאים בשטח.

המטרה היא לחנך את התלמידים לטפח דפוסי התנהגות נאותים והרגלי שמירה על זהירות ובטיחות –בבית, בבית הספר ובכביש.

עם הלמידה התלמידים עוברים תהליך, ומתפתחת אצלם המודעות לבטיחות בדרכים מתפתחת אחריות אישית בכל הנוגע לשימוש בדרכים כהולך רגל וכנוסע מתפתחים ערכים מוסריים כמו קדושת חיי אדם.


שבוע הבטיחות בדרכים

בכל שנה יש שבוע בו מציינים את שבוע הבטיחות בדרכים השנה הנושא השנתי הוא מהירות.

כל השבוע למדנו על הסכנה שהולכי הרגל ומשתמשי הכביש מצויים בזמן שנהג נוסע מהר ומהן ההשלכות של המהירות בזמן תאונה. למדנו על גורמים המסיחים את הדעת ,על חצייה בטוחה.

משמרות זה"ב

תלמידי כיתה ה' הוכשרו ע"י שוטר קהילתי לסייע לתלמידים לחצות את הכביש בקרבת בית הספר בביטחה במסגרת ההדרכה מקנים לתלמידים ידע בתחום הבטיחות בדרכים ומפתחים מיומנויות התנהגות בכביש.


אוטובוס מהלך

בד"כ משלבים אותו עם יום ההליכה הבנלאומי זוהי פעילות המשלבת תרבות הליכה ההורים והקהילה מצטרפים לתלמידי בית הספר יש תחנות איסוף כשתחנה אחרונה היא בית הספר.

הליכה זה פחות תחבורה, פחות זיהום אויר חוצים עם מבוגרים מעבר חצייה,לומדים להתמצא בכביש ולהכיר את סביבת המגורים, לומדים להיות עצמאיים ובעיקר זמן איכות של ההורים עם הילדים.

תחת הכותרת של זה"ב נכנס חינוך לאורח חיים בטוח ,לפני כל חג או יציאה לחופשה אנו כצוות דואגים לחדד לתלמידים את נושא הזהירות לדוגמא- סכנת כוויות בחנוכה,לג בעומר ,ובפורים.

לפני יציאה לחופשת פסח וחופש גדול-סכנת טביעה, התחשמלות, ובעקר בזמן סגר בגלל עליית התחלואה בקורונה כשהילדים בבית לומדים כל הזמן על בטיחות בבית.

בברכת שנה בטוחה ובריאות איתנה,

עידית גושן רכזת זהב